Ehdokkaat 2008

133 Bollström Seppo, sekatyömies
134 Eskelinen Reino, rovasti
135 Hartikainen Ville, laatupäällikkö
136 Hyttinen Keijo, postityöntekijä
137 Ihalainen Jarmo, kansanedustajan avustaja
138 Ilonen Hannu, tilitoimistoyrittäjä, eläkeläinen, kaupunginvaltuutettu
139 Immonen Mirja, verovalmistelija
140 Jurvanen Minna, aluemyyntipäällikkö
141 Kaunisto Keijo, eläkeläinen
142 Kiljunen Marja, lähihoitaja, kaupunginvaltuutettu
143 Kinnunen Kirsi, sairaanhoitaja-diakonissa, perhetyöntekijä
144 Kinnunen Pia, opiskelija
145 Kivi Ismo, proviisori
146 Kokkonen Antti, projektijohtaja
147 Korpivaara Päivi, DI, tuotantotalouden opettaja
148 Kosunen Hanna-Leena, lähihoitaja, kaupunginvaltuutettu
149 Kujanpää Markku, atk-insinööri, kaupunginvaltuutettu
150 Kuronen Janne, palomies, kaupunginvaltuutettu
151 Kärkkäinen Juha, ylipalomies, kaupunginvaltuutettu
152 Kärkkäinen Kari, kansanedustaja, kaupunginvaltuutettu
153 Kärkkäinen Veijo, yrittäjä
154 Könönen Lea, perushoitaja, eläkeläinen, kaupunginvaltuutettu
155 Launo Timo, diplomi-insinööri
156 Laurikainen Mika, sairaanhoitaja, valmentaja
157 Lundberg Linda, opiskelija
158 Lyytikkä Pentti, metsätalousinsinööri
159 Markkanen Isto, sahatyöntekijä
160 Nenonen Liisa, vammaispalveluavustaja
161 Olli Virve, TtM. työfysioterapeutti
162 Paananen Pasi, YTM
163 Pesonen Timo, levyseppähitsaaja, kirvesmies
164 Pirskanen Sari, opiskelija, perheenäiti
165 Puustinen Keijo, lähiavustaja, hieroja
166 Puustinen Satu, postityöntekijä
167 Rekola Tapio, kanttori
168 Rikalainen Anita, automaatioteknikko
169 Ropponen Jarno, myyjä
170 Ruuska Mauno, koti-isä, insinööri
171 Saastamoinen Jorma, trukinkuljettaja, valmentaja
172 Siippainen Terhi, tradenomi, kotiäiti
173 Sildèn-Reiss Tarja, lähihoitaja, eläkeläinen
174 Siljanen Erkki, KM, erityisluokanopettaja
175 Suur-Askola Sirkka, yrittäjä
176 Tolvanen Marketta, lähihoitaja
177 Tolvanen Terttu, yrittäjä
178 Troyano Seija, koulunkäyntiavustaja, kaupunginvaltuutettu
179 Tuovinen Esa, insinööri, ICT-päällikkö
180 Turunen Eeva-Kaarina, farmaseutti
182 Tyrväinen Kari, opettaja
183 Uhlbäck Joakim, kattomies, telineasentaja
184 Venäläinen Anja, koulukuraattori